Kategorie:

Český uranový Klondike navždy zmizí, krajinu kolem Hamru stát vyčistí

22. 7. 2014  |  Ještě před 20 lety to byl Český Klondike. V uranových dolech v Hamru na Jezeře čety horníků fáraly stovky metrů pod zem. Pracovalo tam v součtu téměř sedm tisíc lidí. Uranová horečka ale skončila a poslední pozůstatky po těžbě, které jsou ještě patrné, zmizí letos nadobro. Podnik Diamo, nástupce Československého více»

Hledání článků dle data

Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031